Markiaro. Delta Italy > Delta Italy 2013 > Luxusní psací potřeby Delta Italy. Oficiální distributor značky Delta Italy 2013.

 

Delta Italy - o značce

 
 
Před čtvrtstoletím, v roce 1982, založili tři stejně smýšlející italští vizionáři Nino Marino, Ciro Matrone a Mario Muscente novou návrhářskou dílnu a továrnu na výrobu výjimečných a vytříbeně elegantních psacích potřeb. V duchu záměru oživit nedoceněnou a zároveň mocnou atmosféru dvacátých a třicátých let věnovali první roky výrobě per z drahých kovů, celuloidu a ebonitu. Použití těchto materiálů však mělo i vedlejší efekt a chtě nechtě uvedlo firmu na pole širokého mezinárodního trhu. Zatímco téměř všichni ostatní výrobci používali k plnění per konvertory, vnitřní pístové mechanismy nebo bombičky, společnost Delta učinila smělý krok, když přišla s inkoustovými pery plněnými tradičním způsobem pomocí páčky. Kvůli obecně uznávaným, avšak předpojatým názorům vůči účinnosti systému plnění páčkou vyhradila Delta tuto „staromódní“ metodu pouze pro speciální limitované edice, jako je současná limitovaná edice Giacomo Puccini.


Od samého počátku se oddělení výzkumu a vývoje společnosti věnovalo studiu, výrobě a použití vzácných a kreativních materiálů. K jeho raným úspěchům patří kolekce Extrema s prvním psacím nástrojem na světě vyrobeným z uhlíkových vláken a titanu. V nadcházejících letech představila Delta historicky zásadní, ba přímo vizionářské kousky.


V červenci roku 1994 nabídla společnost Delta jako sponzor Summitu G7, pořádaného v italské Neapoli, limitovanou edici G7 sedmi lídrům (Chirac, Chrétien, Clinton, Dini, Kohl, Major a Tomiichi). Trojdílná sada byla vyrobena v počtu 1 994 kusů. 7. září 1998 obdržel starosta Benátek limitovanou edici VENEZIA a oficiální pero města Benátky.


Jedna z nejdůležitějších současných kolekcí společnosti Delta – JVBILAEVM 2000 – byla vytvořena k oslavě roku 2000, kdy se jubilejní Svatý rok kryl se začátkem třetího tisíciletí. (Jubileum je biblický pojem, poprvé zmiňovaný ve třetí knize Mojžíšově Starého zákona, Lv 25:1, jako opakující se rok odpuštění a vykoupení). Je to právě společnost Delta, jež je ze všech firem vyrábějících krasopisné psací potřeby Vatikánu nejblíže. Proto se její vedení cítilo být zavázáno k vytvoření podobného pera jako první. Konečný výsledek byl pak skvělým oceněním počátečního smyslu pro povinnost.


Delta uspěla a stále zažívá úspěch také s dalšími důležitými limitovanými edicemi psacích nástrojů. Patří mezi ně Segovia, Venezia, Pompei, Colosseum a další edice, oslavující významná města a památky Itálie, historická místa a poklady tvořící kulturní dědictví mnoha moderních národů a kultur. Projev úcty se však neomezil pouze na připomenutí italských jmen a míst. Edice Nazareth 2000, Isaac Newton, Napoleon Bonaparte a Native American vypovídají o úctě k ostatním národům a státům, s nimiž sdílíme úspěchy lidstva.


Ačkoliv je společnost Delta relativně mladá, v porovnání s dalšími návrháři a výrobci, vytvořila a udržela množství kolekcí, které si získaly úctu a uznání. Stěžejní kolekcí je Dolcevita. Na Dolcevitu navazuje Papillon, stejně jako Soiree a samozřejmě také miniaturní a robustní modely celé kolekce. Nedávným přírůstkem do rodiny per Delta je model Vintage, který není drahý, ale přitom si zachovává luxusní provedení a barvu a dobrou trvanlivost.


Výrobky Delta okouzlují svým designem a precizním zpracováním a vzbuzují vášeň pro vše výjimečné. Původní systém plnění inkoustem, páčkový mechanismus zabudovaný do výjimečných materiálů, jako jsou vysoce kvalitní pryskyřice, celuloid a drahé kovy, se snoubí s naprostou úctou ke klasickým pravidlům vkusu a hlubokým závazkem oživovat a šířit lásku k ručnímu psaní. Delta, Artigiani della Scrittura je společnost, založená nejlepšími uměleckými řemeslníky a je dodnes ze sta procent vlastněna italskými majiteli. Společnost se věnuje výrobě svých proslulých, vysoce kvalitních ručně opracovaných psacích nástrojů, z nichž některé jsou skutečnými mistrovskými díly. Delta nadále rozvíjí širokou škálu vlastních limitovaných a speciálních edic, které upevňují kulturní a historický přínos společnosti: Lucky, Giacomo Puccini a Enrico Causo (kolekce roku 2007), následovány edicemi roku 2008: Israel 60 a Giuseppe Garibaldi.


Všichni milovníci tužek a per by měli tuto mladou energickou společnost bedlivě sledovat. Díky inovativnímu způsobu myšlení, spojení toho nejlepšího z minulosti a nejmodernějších technologií má Delta nejlepší předpoklady k tomu, aby se její pera stala uměleckými díly nevyčíslitelné hodnoty a sběratelskými kousky ihned poté, co opustí dílnu.
 

Luxusní diáře | Reklamní předměty s potiskem, reklamní potisky | Bonusové programy | Kroužkové diáře | Sady na víno | Soupravy na víno | Dárkové předměty | Reklamní předměty, reklamní dárky | Propagační předměty | Reklamní předměty skladem | Dárková balení | Dárky pro zaměstnance | Deštníky | Diáře 2016 | Delta Italy - o značce

Sheaffer

Sheaffer